23 Mayıs 2012 Çarşamba

veee tulumum :)

En sonunda tulumum bitti. Nisan  2012  Burda dergisinin 110 numaralı modeli.  Evde bekleyen büyük çiçekli kumaşımla yapayım dedim . Şayet bunu  da yapmasaydım bu kumaşla ne yapardım hiç bilemiyorum. Kendisini pek sevemedim de :) Kumaş cinsine kupra mı deniyor vual mi öyle bir şey işte :) ( herhalde :))


Gelelim dikmek isteyenler için düşüncelerime :
*Ben 34 beden biçtim kumaşımı. Malum Burda kalıpları her zaman bol oluyor diye. İlk defa dar kalıp hazırlamışlar o da gelmiş beni bulmuş :)) Tabi bunda benim kumaşımın da esnemeyen yapısının etkisi büyük :) Dergide kumaş cinsine jorjet deniyordu bu esneyen kumaş mı bilemedim :(
*Modeli belden göğüsten ve paçadan lastikli yapmışlar. Ben paçadakini sevmediğim için iptal ettim. Beldekini  yapmama gerek kalmadı zaten  kumaş esnemeyince üzerime öyle oturdu ki  :) Birde şunu söylemekte fayda var bele lastik koymam gerekseydi göğüs üstü lastiğim alta inerdi herhalde. Full dekolte gezerdim :)) Nitekim üst beden uzunluğunu dikkate alarak kesin kumaşınızı  :) Göğüs lastiği ise mecburi konuldu :)) Burda tercih hakkımız yok :)
*Kalıbım dar olması ve kumaş seçimimden dolayı arka ortadan gizli fermuar ekledim. Aslında arka ortaya ilik açıp ip geçirip ağ şeklinde sırt dekolteli yapmayı düşünmüştüm ama dekolte fazla aşağılara inince bizim evdeki TSE  kurulundan onay almadı .Neyse canım '' tatil dışında da üzerimde hırkayla günlük hayatta kullanırım ''düşüncesiyle fermuara döndüm. Dikmeyi düşünenlere fikir olsun diye söylüyorum :)


Enteresan bir olayda şu ki eşim bu tulumu çok sevdi :) Şimdiye kadar yaptığım tüm işleri eleştiren adam buna bayıldı :) Yani onun bu kadar beğenmiş görüntüsü beni korkttu. Kesin dalga geçiyor artık benimle diye düşünüyorum. Acaba bana gaz verip arkamdan gülüyor mu ? Sizce bu tulumu hiçbir yerde giymemeli miyim :)11 yorum:

 1. Aa ilginç çünkü biz 36 beden giyen birine 34 kalıbını çıkarttık çok güzel bir bolluk oldu.Normalde 1 beden küçük çıkarmak gerekiyor burdalarda.
  Ama üst kısmı için bir şey diyemem çünkü hep kalıpsız kullandık kumaşı kesmeden önce kalıbı ölçmüyormusun?Sonradan sıkıntı olmasın diye.

  YanıtlaSil
 2. inanın bir an önce bitsin diye hiç öyle şeylerle uğraşmıyorum :) sonradan denk getirmek için kafa patlatıyorum :)) Daha öncelerden bahsetmiştim ben kalıpları dikiş paysız kesiyorum bana öyle oluyo ancak :)

  YanıtlaSil
 3. ellerine sağlık çok güzel olmuş:) iyi günlerde giy:)


  begumyagci.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. eşinize katılıyorum ...çok güzel güle güle kullan berry

  YanıtlaSil
 5. bence üzerinizde paralanıncaya kadar giyin çok güzel olmuş çünkü size de çok yakışmış. beyaz bir kemer hayal ettim üzerinde dahada güzel oldu sanki :)
  dikişe meraklı bir amatör olarak bloğunuzu çok beğendim paylaşımlarınızı sabırsızlıkla beklicem :)

  YanıtlaSil
 6. Çok çok güzel olmuş.Sizede çok yakışmış.Sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Canım selam,
  Yaa bayıldım. Bence çok güzel oturdu üzerine bayıldım. Eşine selamlar. Kesinlikle haklı. Çok güzel. Gaza geldim. Benim yığılan yapılacak listesinde top 10 da 1. sırayı aldı bile. Plaj pantolununa ve buna ihtiyacım var. Bakalım belki tatile yetiştirebilirim. Şu AÖF sınavları olmayaydı :)

  YanıtlaSil
 8. begum begum huuu : teşekkürler canım :)
  dikisdersi : bir ustadan aldığım beğeni beni gururlandırdı teşekkürler :)
  X madame: bende beyaz kemer tercih ederdim ahhh ahhh ancak benim basen ve bel farkımın ortaya çıkmasından korktum :)) teşekkürler :)
  dikdikgiy: teşekkürler :)
  suhuba: teşekkürler canım sanada sınavlarında başarılar. Plaj pantalonu için geçen yaz bir çalışma yapmıştım bulursam senin için paylaşayım fikir olsun :)

  YanıtlaSil
 9. Paylaşırsan sevinirim. Teşekkür

  YanıtlaSil
 10. çok yakışmış canım sıcak günlerde vual kumaş candır terletmez :)

  YanıtlaSil
 11. Bu tulum çok hoş olmuş kaçırmışım, güle güle giyin;) özendim dikicem diyeceğim ama artık seneye kış geliyor çünkü:) emeğinize sağlık çok güzel görünüyor gerçekten.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...